| 100 IN STOCK |
|
Ships in 11 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
64GB Transcend 500S SDXC UHS-I U3 V30 SD Memory Card CL10 95MB/sec MLC Flash
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Canvas React Plus SDXC UHS II Class 10 Memory Card
| IN STOCK |
64GB AData SDXC Memory Card UHS-I U3 CL10 V30 4K Ultra HD
| IN STOCK |
Kingston Mobile Lite Plus USB3.1 SDHC SDXC UHS-II Card Reader
| IN STOCK |
128GB Wintec SDXC Professional Plus UHS-I Memory Card
| IN STOCK |
16GB Transcend 500S SDHC UHS-I SD Memory Card CL10 95MB/sec MLC Flash
| IN STOCK |
256GB Sandisk Ultra SDXC UHS-I Memory Card 100MB/sec
| IN STOCK |
64GB Transcend 300S SDXC UHS-I U1 V10 SD Memory Card CL10 95MB/sec
| IN STOCK |
128GB Transcend SDXC Class 10 UHS-I Memory Card
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Sandisk SDHC - SDSDB-032G-A46 - Memory Card
| IN STOCK |
256GB AData Premier Extreme SD Express Card SDXC PCIe Gen3 UHS-I U3 SD7.0
| IN STOCK |
64GB Transcend 460T High Endurance SDXC V10 U1 A1 SD Memory Card
| IN STOCK |
128GB Transcend 300S SDXC UHS-I U1 V10 SD Memory Card CL10 95MB/sec
| IN STOCK |
| TYPE | SDHC |
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED RATING | Class 10 |
| UHS SPEED CLASS | Class 3 (U3) |
| TRANSFER RATES | 200 MB/s |
| DIMENSIONS | 24 mm |
| SPECIAL FEATURES | Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| OPERATING TEMPERATURE | -25 - 85 °C |