NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Kingston HyperX Cloud Alpha Gaming Headset - Black, Red
| IN STOCK |
Marvo Scorpion HG8932 Stereo Gaming Headset with Microphone
| IN STOCK |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, Black
| IN STOCK |
Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
| CONNECTOR | 3.5 mm |
| CONNECTIVITY | Wired |
| COLOR | Black, Blue |
| CORD LENGTH | 2 m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 5 - 40000 Hz |
| IMPEDANCE | 45 Ω |
| MICROPHONE FREQUENCY | 30 - 20000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -43 dB |