Kingston HyperX Cloud Alpha Gaming Headset - Black, Red
| IN STOCK |
NGS LED Gaming Headset with LED Lights and PS4/XboxOne/PC Compatible
| IN STOCK |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
| CONNECTIVITY | Wireless |
| COLOR | Black, Carbon |
| CORD LENGTH | 1.8 m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ω |
| DRIVER UNIT | 5 cm |
| MICROPHONE INPUT IMPEDANCE | 2200 Ω |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 10000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -41 dB |
| WEIGHT | 266 g |