|
Ships in 6 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 1 15W Waterproof & Wireless BT Speaker with USB input - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
GEEQ Sound Tube Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Green
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS Sky Charm PRO 50W Wireless Multi Pairing BT Tower Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS Wild Space 1, 900W Wireless BT Speaker with 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX IN
| IN STOCK |
NGS Wild Space 3, 4000W Wireless BT Speaker with Double 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX In
| IN STOCK |
NGS SB500-BT 20W Wireless BT Soundbar with Mic Input, and Volume Control
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Azure
| IN STOCK |
NGS Roller Ride 10W Portable Wireless BT and TWS Speaker - White
| IN STOCK |
The NGS Wild Temper is a portable Bluetooth speaker that delivers high-quality sound and dynamic lighting, making it the ultimate companion for parties, gatherings, or everyday listening. With its versatile connectivity, powerful 60W output, and vibrant LED lights, this speaker is designed to bring your music to life wherever you go.
Powerful Sound & LED LightsThe NGS Wild Temper combines premium sound quality, stylish design, and portability in one sleek package. Whether you're hosting a party, enjoying a picnic, or relaxing at home, this speaker ensures every moment is amplified with powerful audio and vibrant visuals.
| COLOR | Black |
| SPEAKER OUTPUT | 200W |
| BATTERY CAPACITY | lon-Li 7,4V/4400mAh |
| BATTERY LIFE | Up to 5h |
| BLUETOOTH RANGE | 10m |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | 5.3 |
| AUDIO INPUT | AUX audio input USB audio input up to 128GB Micro SD card input |
| DIMENSIONS | 26x23x55cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |