Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12X25 Chromax 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A6X25-PWM 60mm 3000RPM Case Fan - Beige,Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
An excellent, quiet choice for heatsinks and radiators
The wide body, low-pitch blades of the SP120 fans combined with the custom housing provides outstanding static pressure and airflow through heatsinks or radiators. With rubberized corners, a quiet and reliable Advanced Hydraulic Bearing, and PWM support for increased fan speed control, the SP120 truly is the strong, silent type.
Included in the box are the three user-replaceable colored rings, in red, blue, and white, so you can customize your fan to match your case’s components. Each fan also features blacked-out wires and connectors, so your build looks elegant and clean when done.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 2350RPM |
| NOISE LEVEL | 35dB |
| AIRFLOW | 62.74 cfm |
| CONNECTOR | 4p PWM |
| COLOR | Black, Blue, Red, White |
| VOLTAGE | 7 - 12 |
| DIMENSIONS | 5in x 5in x 1in |