32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-24000 3000MHz Ripjaws V Red CL16 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Fury Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3200MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
16GB Team Group Delta DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
Hunt your prey with smooth, stunning RGB style.
Give your system brilliant RGB style and the performance needed to stay at the top of the food chain with ultra-fast HyperX® Predator DDR4 RGB*. Easily set up and show off your unique look thanks to HyperX’s Infrared Sync technology, no cables required. Predator DDR4 RGB stays cool while looking great, thanks to the aggressive black heat spreader designed to complement its dazzling light display. Boost your frame rate, keep your streams smooth and power through your highlight reel rendering with speeds of up to 4000MHz and low CL19 latency.
The Intel XMP-ready and certified profiles are optimised for Intel’s latest chipsets and are compatible with many of AMD’s latest chipsets – just select the profile and you’re ready to go. 100 per cent factory tested at speed, and backed by a lifetime warranty, dependable Predator DDR4 RGB gives you the best of both worlds: extreme performance and maximum peace of mind.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 4000MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | CL19 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 8GB Module configuration: 1024M x 64 |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |