Noctua NF-A12x25 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-2 140mm 900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL-INFINITY 120mm ARGB Case Fan - 3 Pack - Black
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
COLDWING 14
The special design of the newly upgraded COLDWING 14 fan not only generates superior performance, but also guarantees quiet operation without compromises.
An optimized mounting hole for the standard 12cm fan also ensures a more flexible installation.
120mm Fan Mounting Holes
The 140mm fan is compatible with 120mm fan mounting holes.
SSA Cable (Speed Switch Adapter)
The included SSA (Speed Switch Adapter) cable significantly minimises noise production.
| FAN DIAMETER | 140 mm |
| ROTATION SPEED | 1200 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 23.2 dBA |
| AIRFLOW | 65.2 cfm |
| COLOR | Yellow |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 140 mm x 140 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 155 g |