Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 92mm 2500RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PM-2 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B14 ARGB 140MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
KIRAN
With 7 colors and 3 lighting modes, Kiran provides vibrant colors and vivid animations, adding a stunning element to your rig. Due to the fans memory-function, settings remain unchanged even if the PC has been turned off. The FDB (Fluid Dynamic Bearing) design gives Kiran a life span of up to 120.000 hours and significantly reduces noise levels, ensuring silent operation .
FDB
FDB is a Fluid Dynamic Bearing that guarantees a long life span and silent operation.
High Airflow
The ideal design for coolers and other thermally critical applications.
Rubber Pads
Extra-soft rubber pads minimize vibrations and combat noise production.
Simple Control
Easily cycle through 7 colors and 3 lighting modes with just one click.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1500 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | RGB (7 colors and 3 lighting modes) |
| NOISE LEVEL | 6.0-33.6 dBA |
| AIRFLOW | 14-64.8 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin (PWM) |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 150 g |