StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12X25 Chromax 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
StarTech 50mm 4500RPM TX3/LP4 Ball Bearing Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and Noctua’s AAO frame, the NF-A4x20 5V is a dedicated 5V version of Noctua’s highly optimised, premium quality quiet 40x20mm fan.
Smooth Commutation Drive technology and Noctua’s reference class SSO2 bearings guarantee superb running smoothness and excellent long-term stability. Topped off with modular cabling, the OmniJoin™ Adaptor Set and 6 years manufacturer’s warranty, the NF-A4x20 5V is a premium choice for demanding 5V applications.
| FAN DIAMETER | 40 mm |
| ROTATION SPEED | 5000 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 14.9 dBA |
| AIRFLOW | 9.4 m³/h |
| CONNECTOR | 3-pin |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 5 V |
| POWER CONSUMPTION | 0.5 W |
| DIMENSIONS | 40 mm x 40 mm x 20 mm |