16GB Crucial DDR5 4800MHz PC5-38400 CL40 Single Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston 5600MHz CL36 DDR5 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta DDR5 6000MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB) - White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB White
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan DDR5 6400MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Flare X5 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit (2x 16GB) AMD EXPO Matte Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR5 Trident Z5 6000MHz CL30 1.40V Dual Channel Kit 2x 32GB Black
| IN STOCK |
Kingston's KSM48R40BS8KMM-16HMR is a 2G x 80-bit (16GB) DDR5-4800 CL40 SDRAM (Synchronous DRAM), 1Rx8, ECC, memory module, based on ten 2G x 8-bit FBGA components. The SPD is programmed to JEDEC standard latency DDR5-4800 timing of 40-39-39 at 1.1V. Each 288-pin DIMM uses gold contact fingers.
| CAPACITY | 16GB |
| SPEED | 4800MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Single |
| CAS LATENCY | 40 |
| TIMINGS | 40-39-39 |
| VOLTAGE | 1.1 V |
| REGISTERED | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| MEMORY LAYOUT | 1 x 16 GB |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 95 °C |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |