32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V for Intel Z170 / X99 CL18 Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Delta DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM PC4-25600 3200MHz 1.2 V CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-24000 3000MHz Ripjaws V Red CL16 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V Black CL18 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
Kingston FURY™ Beast DDR4 RGB Special Edition1 enhances both performance and style with speeds at 3200MT/s & 3600MT/s*, and unique white heat spreader and striking RGB lighting. Customize the RGB lighting effects with Kingston FURY CTRL™ software and keep the distinctive look coordinated with patented Infrared Sync Technology™. Available in CL16–18 latencies, single module capacities of 8GB & 16GB, and kit capacities of 16GB & 32GB. 100% tested at speed and backed by a limited lifetime warranty, this makes for a hassle-free upgrade for any Intel® or AMD-based system. Let Kingston FURY™ Beast DDR4 RGB Special Edition set you and your system apart of the rest.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | 16 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | White |
| BUILT-IN RGB | Yes |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |