32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB Kingston 5600MHz CL36 DDR5 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast DDR5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 5600MHz CL36 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan DDR5 6000MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 16GB) - Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
16GB Crucial DDR5 4800MHz CL40 SO-DIMM Laptop Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 7200MHz CL34 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast RGB 5200MHz DDR5 CL40 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
VENGEANCE DDR5
DDR5 DRAM
WELCOME TO CUTTING EDGE PERFORMANCE
Push the limits of your system like never-before with DDR5 memory, unlocking even faster frequencies, greater capacities, and better performance.
EASIER THAN EVER
DO IT ALL, AND DO IT FASTER
In the many-core era, the unprecedented processing speed of DDR5 ensures your high-end CPU gets data quickly with ease. Whether you are gaming, creating content, opening 100 tabs, or multi-tasking, your gaming PC can power through complex tasks faster than ever before.
EASIER THAN EVER
ONBOARD VOLTAGE REGULATION
You have the power and the control. Built-in voltage regulation with iCUE software control makes for easier, finely-tuned output that provides more stable overclocking than ever.
OVERCLOCK IT YOUR WAY
CUSTOM AMD® EXPO PROFILES
Ditch the tedious process of manually adjusting your performance settings each time when you save your own AMD EXPO profiles through iCUE.
Easily customize and tailor your setting profiles by app or task for greater efficiency.
WIDE COMPATIBILITY
Not sure which memory to go with? Find the best memory for your needs with our memory finder tool, integrated directly into the memory page, with loads of options to dial in your system config and get you paired up with compatible memory kits.
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED | 5600MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | 36 |
| VOLTAGE | 1.1 V |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| MEMORY LAYOUT | 2 x 16 GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |