Tripp Lite Display TV LCD Wall Monitor Mount - Supports 13 to 27 Inch Screens
| IN STOCK |
StarTech Desk Mount Dual Desk Clamp Articulating Monitor Arm - Up To 32 Inch Screen - Black
| IN STOCK |
Dell MDS19 Dual Monitor Stand - Up to 27-inch Screen - Aluminum, Black
| IN STOCK |
Targus PA235U Universal Monitor Stand - Black
| IN STOCK |
StarTech ARMBARQUAD Quad Articulating Monitor Stand - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Siig CE-MT2U12-S1 Aluminum Mechanical Spring Slim Monitor Arm _ Up to 32-inch Screen
| IN STOCK |
Tripp Lite Display TV LCD Wall Monitor Mount - 45 To 85 Inch Screens - Black
| IN STOCK |
StarTech Desk Mount Dual Monitor Arm - Articulating - Stackable
| IN STOCK |
StarTech Triple Articulating Desk Clamp Monitor Arm - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Kensington K52785WW SmartFit Monitor Stand - Up to 21-inch Screen- Black
| IN STOCK |
Sigg CE-MT1812-S2 Triple Monitor Desk Stand - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Tripp Lite Swivel/Tilt Wall Mount for Flat Screen Monitors Up to 27-inch
| IN STOCK |
StarTech MONSTADJD Monitor Riser Stand with Drawer - Up to 32-inch Screen
| IN STOCK |
Arctic Z1 Gen 3 4-Port USB 2.0 Single Monitor Arm - Up to 38-inch Screen
| IN STOCK |
SIIG CE-MT2211-S1 Triple Flat Screen Monitor Desk Stand - Up to 27-inch
| IN STOCK |
Single column electric floor lift for 55"-86" monitors
This fixed on-floor and wall single-column electric lift stand is a perfect solution for 55"-86" displays. It’s suitable with screens up to VESA 800x600mm and up to 100kg. Equipped with an easy mount, based on “pull and release” brackets and a wired remote, it is a perfect solution for displays placed in classrooms or conference rooms.This column is a perfect match for the iiyama TE02 and TE04 SERIES iLFDs allowing users to control the height from the screen itself. With the option to save 2 height level pre-sets, different users can quickly adjust the screen position to their needs.
| TYPE | Screws |
| NUMBER OF MONITORS | 1 |
| COLOR | Black |
| MAX MONITOR WEIGHT | 100 kg |
| MAX MONITOR SIZE | 2.18 m (86") |
| VESA STANDARD | 800 x 600 mm |
| MATERIALS | Metal |
| DIMENSIONS | 1090 mm |
| WEIGHT | 41.8 kg |