Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL-INFINITY 120mm ARGB Case Fan - 3 Pack - Black
| IN STOCK |
Building on the core functionality of market favorites like Dynamic and Prisma, the Aspect series brings an exciting new aesthetic to the Fractal range of fans. Notable features include aerodynamic stator struts for lower turbulence, Trip Wire technology for enhanced blade efficiency, rifle bearings and built-in chaining support to simplify cable management.
In living color
- Let your system shine with six individually addressable hub-mounted RGB LEDs
- The aerodynamic stator struts decrease turbulence and noise caused by flowing air
- The Aspect frame offers aesthetics without compromising on performance
Extensive support
Compatible with ASUS AURA, Gigabyte Fusion, MSI Mystic Light, ASRock Polychrome and Razer Chroma
Rifle bearings
More efficient than the standard sleeve bearings
Trip Wire Technology
Introducing a micro-turbulent layer for enhanced blade efficiency
Chain feature
Simplify cable management by using the Aspect chain feature for multiple units
| FAN DIAMETER | 14 cm |
| ROTATION SPEED | 500 RPM |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | 10 dB |
| AIRFLOW | 78 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12 V |
| POWER CONSUMPTION | 2.16 W |
| DIMENSIONS | 140 x 140 x 25 mm |
| WEIGHT | 155 g |