Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x20 40mm 5000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Teaming up eleven stator guide vanes with a specially conceived seven blade impeller, the NF-F12’s Focused Flow™ system creates outstanding static pressure and focuses the airflow for superior performance on heatsinks and radiators. At the same time, a wide range of advanced aerodynamic design measures, second generation SSO-Bearings and Noctua’s new, custom designed PWM IC for fully automatic control guarantee astounding quietness of operation.
The NF-F12 comes with modular cabling, integrated anti-vibration pads and two speed settings for full flexibility. Its commanding performance, exhaustive set of features and Noctua’s trusted premium quality make it an elite choice for use on air coolers, radiators and other pressure demanding applications.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1500RPM |
| QUANTITY | Single |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 12 |
| POWER CONSUMPTION | 0.6W |
| DIMENSIONS | 120mm x 120mm x 25mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.32kg |