| IN STOCK |
|
Ships in 8 days Free shipping to Phoenix, AZ! Free returns for any reason |
Tripp-Lite 15FT PS615 6 Outlet NEMA 5-15R Surge Protector
| IN STOCK |
12FT Tripp Lite Protect It! 7 Outlet Surge Protector - Grey
| IN STOCK |
6FT Tripp Lite Protect It! 6 Outlet Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite 6FT 7 Outlet Surge Protector - Black
| IN STOCK |
6FT Tripp Lite 7 Outlet Eco Green Surge Protector - Cool Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 12FT 7 Outlet 1080 Joules Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite 15FT 24 Outlet 450 Joule Surge Protector - Gray, Black
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 6FT 2160 Joules 8 Outlet Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp-Lite 15FT PS615 6 Outlets NEMA 5-15R Surge Protector - Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite 15FT 6 Outlet 1050 Joules Medical Grade Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 8FT 10 Outlet 3345 Joules Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite 10FT 8 Outlet 3240 Joule Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite 8FT 6 Outlet 990 Joules Surge Protector - Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite 8FT 2395 Joule Surge Protector - Black, Metallic Silver
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 25FT 7 Outlet 1080 Joules Surge Protector - Light Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite's TLP604 offers economical AC surge suppression for protection of workstations, desktop PCs, telecom systems and other sensitive electronics. Built-in AC surge suppression shields connected equipment from damage and performance problems due to transient surges.
TLP604 offers 6 total outlets, 4 foot cord and diagnostic LED to warn of suppressor damage. AC suppression rated at 790 joules shields equipment from surges and line noise. Attractive white suppressor housing with keyhole mounting tabs and 1 designated transformer plug outlet offers convenient protection of desktop computer equipment and accessories.
| LENGTH | 4ft |
| CONNECTOR TYPES | AC outlet types: NEMA 5–15R Power plug: NEMA 5–15P |
| COLOR | Gray |
| WEIGHT | 0.36kg |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |
| CONNECTOR TYPE | NEMA 5–15P |
| AC OUTLETS | 6 AC outlet(s) |
| INPUT VOLTAGE | 120 V |
| SURGE RATING | 790 J |
| PEAK POWER | 1800 W |