32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
128GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 32GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V for Intel Z170 / X99 CL18 Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 8GB) - Grey
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
Unleash your style. Unleash your FURY.
HyperX® FURY DDR4 provides a powerful performance boost for gaming, video editing, and rendering with speeds up to 3733MHz. This cost-effective upgrade is available in 2400MHz–3733MHz speeds, CL15–19 latencies, single module capacities of 4GB–32GB, and kit capacities of 16GB–128GB. It features Plug N Play automatic overclocking at 2400MHz and 2666MHz speeds and is both Intel XMP-ready and Ready for AMD Ryzen. HyperX FURY DDR4 stays cool with its stylish, low-profile heat spreader. 100% tested at speed and backed by a lifetime warranty, it’s an easy, worry-free upgrade for your Intel or AMD-based system.
- Updated low-profile heat spreader design
- Cost-efficient, high-performance DDR4 upgrade
- Intel XMP-ready
- Ready for AMD Ryzen
- Speeds up to 3733MHz and kit capacity up to 128GB
- Plug N Play functionality at 2400MHz and 2666MHz
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 3733 MHz |
| STANDARD | PC4 29800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL19 |
| MEMORY TIMINGS | 19-23-23 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 1x 8GB |
| FEATURES | Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |