6FT Tripp Lite British Surge Protector - Light Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite 4 Outlet 720 Joules Wallmount Direct Plug In Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 15FT 6-Outlet 790 Joules Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 8FT 6 Outlet 990 Joules Right-Angle Surge Protector
| IN STOCK |
15FT Tripp Lite Protect It! 7 Outlet Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 12FT 7 Outlet 1080 Joules Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 1 Outlet 750 Joules Portable Surge Protector - White
| IN STOCK |
Tripp Lite 12FT 7 Outlet 1080 Joule Surge Protector - Gray
| IN STOCK |
6FT Tripp Lite Protect It! 6 Outlet Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite 4FT 6 Outlet 790 Joule Surge Protector - Gray
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 10FT 510 Joules 3 Outlet Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 8FT 10 Outlet 3345 Joules Surge Protector - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite 15FT 6 Outlet 1050 Joules Medical Grade Surge Protector
| IN STOCK |
Tripp Lite Protect It 4FT 6 Outlet 790 Joules Surge Protector - Light Gray
| IN STOCK |
Tripp-Lite UP SUPER 7 7FT 7 Outlet Surge Protector - White
| IN STOCK |
Perfect for small-to-medium home/business theater installations: high-definition TVs, satellite and A/V receivers, DVD/CD players and more. Exclusive Isolated Filter Banks eliminate noise interference between components. 6 outlets (with transformer spacing and plug-in safety covers), 2-line coaxial protection and 1-line tel/modem protection safeguard an entire home/business theater system.
| LENGTH | 6ft |
| COLOR | Black |
| WEIGHT | 1.27kg |
| AC OUTLETS | 6 AC outlet(s) |
| INPUT VOLTAGE | 120 V |
| SURGE RATING | 2850 J |
| PEAK POWER | 1440 W |
| INPUT FREQUENCY | 60Hz |