Memory Upgrade for HP/Compaq Pavilion DV6 Series DV6-2005SL
QUICK TIPS
  • All memory upgrades shown here are 100% guaranteed compatible with this particular system.
  • SODIMM
  • 240
  • PC2-6400
  • 15.6
HP/Compaq Pavilion DV6 Series DV6-2005SL Memory Upgrade
4GB Patriot DDR2 PC2-6400 800MHz CL6 SO-DIMM Laptop Memory module
  • 7 reviews
  • Item Number: 11447
  • Part Number: PSD24G8002S
  • 4GB DDR2 800MHz SO-DIMM single memory module
  • PC2-6400 CL6
  • 1.8V non-ECC
  • 200 pins