Memory Upgrade for HP/Compaq Pavilion DV6 Series DV6-2044EL
QUICK TIPS
  • All memory upgrades shown here are 100% guaranteed compatible with this particular system.
  • SODIMM
  • 204
  • PC3-8500
  • 15.6
HP/Compaq Pavilion DV6 Series DV6-2044EL Memory Upgrade
4GB Hyperam DDR3 SO-DIMM 1066MHz (PC3-8500) laptop memory module CL7
  • 13 reviews
  • Item Number: 13093
  • Part Number: HYS31025684GB
  • 4GB DDR3 SO-DIMM laptop memory module
  • 1066MHz PC3-8500
  • CL7, 1.5V, 204 pins